Szkoła z klasą PDF Drukuj
poniedziałek, 03 marca 2008 21:31

W roku szkolnym 2003/2004 nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoły z klasą"

INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH Z PROGRAMEM "SZKOŁA Z KLASĄ"

Priorytetowym przedsięwzięciem szkoły w roku szkolnym 2002/2003 była realizacja programu "Szkoła z klasą". Wybraliśmy 6 zadań:

• Uczniowie w centrum uwagi

• Poinformujemy jak oceniamy

• Co się dzieje na świecie

• Praca dla innych

• Szkoła bez przemocy

• Więcej kultury

Ich realizacja gwarantowała nam podniesienie jakości pracy szkoły, urozmaicenie działań wychowawczych oraz otrzymania Certyfikatu Szkoły z Klasą

Uczniowie w centrum uwagi
Wszyscy gimnazjaliści mogli uczestniczyć w dodatkowych konsultacjach, a szczególną opieką otoczyliśmy klasy trzecie osiągające najniższe wyniki w nauce. Mogli uczestniczyć w dodatkowych lekcjach przygotowujących ich do egzaminu gimnazjalnego.

Nauczyciele opracowali i wdrożyli projekt motywujący uczniów do nauki.

Poinformujemy jak oceniamy

Realizacja tego zadania pozwoliła nam dokonać analizy Szkolnego Systemu Oceniania, a następnie wprowadzić zmiany sugerowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Zostały opracowane karty oceny ucznia z każdego przedmiotu.

Co się dzieje na świecie

Odbyła się debata "Polska w Unii Europejskiej - szanse i zagrożenia". Wzieliśmy udział w akcji Dzień wiosny w Europie, w ramach której odbyło się spotkanie z posłem do sejmu RP. Na lekcjach KOSS uczniowie realizowali projekt "Gorący temat".

Praca dla innych

W szkole zostało przeprowadzonych wiele akcji charytatywnych: "Przetrwać zimę", " Szkolny wolontariat" oraz "Poczytaj mi przyjacielu".

Szkoła bez przemocy

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na temat agresji i sposobów przeciwdziałania jej. Zorganizowano na ten temat: konkursy plastyczne i literackie. Ich efekty przedstawiono w czasie "szkolnego dnia życzliwości". Gimnazjaliści zorganizowali również " Marsz przeciwko przemocy".

Więcej kultury

Uczniowie skorzystali z bogatej oferty propozycji kulturalnych: wyjazdy do kin, teatrów, na lekcje muzealne i teatralne. Mogli zaprezentowaæ własne umiejętności i talenty artystyczne w koncercie "Co nam w duszy gra?", w szkolnej galerii, na konkursach recytatorskich. Zorganizowaliśmy wieczorek poezji Haliny Poświatowskiej w Młodzieżowym Centrum Kultury "Tlen".