EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
środa, 11 października 2017 14:45

W środę obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych i w ten sposób przyłączyliśmy się do realizacji celów określonych przez Radę Europy, która w 2001 roku ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. Przez ostatnie dni wszystkie klasy naszej szkoły zaangażowały się w przygotowanie obchodów Dnia Języków. Uczniowie poszczególnych klas po wylosowaniu jednego z państw europejskich przygotowali prezentację klasy uwzględniającą barwy narodowe danego kraju, jego symbole, podstawowe słówka w języku urzędowym tego kraju oraz hasło propagujące naukę języków obcych. Jury oceniło podejście do tematu, wykonanie, interpretację, przesłanie hasła oraz zaangażowanie. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie klasy pięknie się zaprezentowały, a niektóre miały nawet do degustacji dla jury typowe potrawy dla danego kraju czy też piosenkę. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Wśród klas młodszych ( I, III i IV)

1 miejsce – wspólny występ klas 1a i 1b  ( Polska)

2 miejsce – wspólny występ klas 3a i 3b  ( Wielka Brytania)

3 miejsce ex aequo – 4a  ( Austria) i 4b ( Hiszpania)

Wśród klas starszych ( V, VI, VII, II  gim i III gim )

1 miejsce – klasa IIA gim  ( Chorwacja)

2 miejsce – klasa IIIB gim ( Francja)

3 miejsce –  klasa V SP ( Włochy)

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Mamy nadzieję, że nasza uroczystość utwierdziła wszystkich uczniów w przekonaniu, iż warto poznawać inne języki, kultury i obyczaje.

Europejski Dzień Języków Obcych przygotowały:

Agnieszka Adamek

Ewelina Dziedzic

Anna Pycia

Adriana Włodarczyk

 
Rozapoczęcie roku szkolnego 2017/2018
środa, 30 sierpnia 2017 14:35

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się o godz. 9:15. Msza święta o godzinie 8.00 w Kościele św. Antoniego i Najświętszej Marii Panny.

 
w VII Powiatowym Literackim Konkursie Obcojęzycznym
poniedziałek, 03 lipca 2017 20:41

VII POWIATOWY LITERACKI KONKURS OBCOJĘZYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW

Aleksandra Bolek z klasy III A brała udział w VII Powiatowym Literackim Konkursie Obcojęzycznym organizowanym przez Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Uczestnicy musieli napisać pracę w jednym z języków: angielskim, niemieckim, francuskim lub hiszpańskim na podany temat. Ola zdecydowała się napisać opowiadanie, które miało rozpocząć się słowami: „Zawsze wierzyłam, że mi się uda…”. Opowiadanie Oli zdobyło III miejsce w kategorii: język niemiecki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
XIII Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej
poniedziałek, 03 lipca 2017 20:32

XIII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej w Będzinie

Na tegorocznym XIII Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Obcojęzycznej organizowanym przez Zespół Szkół Techniczno – Usługowych w Będzinie nasze Gimnazjum reprezentowali w języku niemieckim: Oliwia Łyko z klasy III A oraz Karol Wszołek  z klasy II A, natomiast w języku angielskim Katarzyna Gajdka z klasy I A oraz Monika Hajduła z klasy IIB. Tematem przewodnim w tym roku były „Elementy bajkowe i baśniowe w poezji i prozie obcojęzycznej.” Oliwia przedstawiła wiersz: Anity Menger „Märchenwelt” zajmując za swoją interpretację. I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych – język niemiecki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
Informacja - znaleziono klucze
środa, 28 czerwca 2017 10:53

Przy Gimnazjum w Wojkowicach znaleziono klucze do mieszkania. Klucze są do odebrania w sekretariacie szkoły.

 
V NOCNY MARATON FILMOWY
środa, 21 czerwca 2017 19:06

W nocy z 9.06 na 10.06 odbył się w naszej szkole V Nocny Maraton Filmowy. Naszą noc filmową rozpoczęliśmy ok 21.30 wspólną biesiadą przy pizzy. Pierwsze dwa filmy były zakończone quizem obejmującym wiedzę z tematyki i fabuły obejrzanego dzieła. Bezkonkurencyjnym w quizach okazał się Piotrek z klasy II B wygrywając tym samym bilet na dowolny seans filmowy w kinie. Ostatni film wybrali uczestnicy maratonu w drodze głosowania w tygodniu poprzedzającym tę imprezę. Mamy nadzieję, że wszyscy pomimo zmęczenia, zadowoleni wrócili do domów. Zapraszamy na fotorelację.

 

 

Prawa autorskie
Gimnazjum w Wojkowicach

42-580 Wojkowice

ul. Sobieskiego 211 b

tel. (032) 769 51 08

gimnazjum.wojkowice@tlen.pl


width="140"


Szko³a z klas±