EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH PDF Drukuj
środa, 11 października 2017 14:45

W środę obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych i w ten sposób przyłączyliśmy się do realizacji celów określonych przez Radę Europy, która w 2001 roku ogłosiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków Obcych. Przez ostatnie dni wszystkie klasy naszej szkoły zaangażowały się w przygotowanie obchodów Dnia Języków. Uczniowie poszczególnych klas po wylosowaniu jednego z państw europejskich przygotowali prezentację klasy uwzględniającą barwy narodowe danego kraju, jego symbole, podstawowe słówka w języku urzędowym tego kraju oraz hasło propagujące naukę języków obcych. Jury oceniło podejście do tematu, wykonanie, interpretację, przesłanie hasła oraz zaangażowanie. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie klasy pięknie się zaprezentowały, a niektóre miały nawet do degustacji dla jury typowe potrawy dla danego kraju czy też piosenkę. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

Wśród klas młodszych ( I, III i IV)

1 miejsce – wspólny występ klas 1a i 1b  ( Polska)

2 miejsce – wspólny występ klas 3a i 3b  ( Wielka Brytania)

3 miejsce ex aequo – 4a  ( Austria) i 4b ( Hiszpania)

Wśród klas starszych ( V, VI, VII, II  gim i III gim )

1 miejsce – klasa IIA gim  ( Chorwacja)

2 miejsce – klasa IIIB gim ( Francja)

3 miejsce –  klasa V SP ( Włochy)

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Mamy nadzieję, że nasza uroczystość utwierdziła wszystkich uczniów w przekonaniu, iż warto poznawać inne języki, kultury i obyczaje.

Europejski Dzień Języków Obcych przygotowały:

Agnieszka Adamek

Ewelina Dziedzic