Przystanek książka PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 czerwca 2017 06:18

Na godzinie wychowawczej 7czerwca  w świetlicy szkolnej spotkali się uczniowie  i  nauczyciele naszej szkoły. Gimnazjaliści i nauczyciele  opowiadali o swoich wyborach literackich,   pokrótce streszczając swoje ulubione książki. Spotkaniu towarzyszyła wystawa nowości książkowych dostępnych w bibliotece szkolnej. Uroczystość ta powoli wpisuje się do kalendarza stałych wydarzeń mających miejsce w naszej szkole.

Uczennica IIa Kasia K :

W naszej świetlicy szkolnej odbyła się wystawa pod tytułem II Przystanek Książka. O swoich ulubionych książkach opowiadali uczniowie oraz nauczyciele z naszego gimnazjum, a słuchali ich uczniowie wszystkich klas. Gdy przybyliśmy na wystawę powitała nas pani Ludmiła Płazińska, która jako pierwsza przedstawiła nam swoją ulubioną książkę Lesio, która została napisana przez Joannę Chmielewską. Następnie Kasia Grochowina opowiedziała nam o swojej ulubionej lekturze Opium w rosole Małgorzaty Musierowicz, Julia Matura poleciła nam Papierowe miasta Johna Greena, Wiktoria Polak zaprezentowała książkę Rywalki Kiery Cass, Antosia Kowara Gwiazd naszych wina również wcześniej wymienionego już Johna Greena, Asia Bogacz poleciła kultową i zekranizowaną serię Igrzyska śmierci Suzanne Collins, Martyna Sarnecka Złodziejka książek Markusa Zusaka, a jako ostatnia przedstawiła nam swoich ulubieńców Pani Magdalena Polarz, czyli Tam gdzie spadają anioły oraz Samotność bogów Doroty Terakowskiej. Każda z tych osób opowiedziała nam trochę o treści swojej książki, ale oczywiście bez zdradzania zakończenia i najciekawszych wątków. W swojej wypowiedzi uwzględnili również to, dlaczego właśnie tę książkę wybrali i dlaczego ją polecają. Były dzieła z wielu gatunków tak, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były publikacje książki historyczne, akcji jak i romanse. Myślę, że każdy zachęcił nas - słuchaczy - utworem literackim, który prezentowali. Myślę, że dzięki tej wystawie teraz każdy chętnie sięgnie po wybrane książki w bibliotece. Wystawa bardzo się podobała, co udowodniły gromkie brawa na koniec spotkania. Na samym końcu każdy mógł podejść do stoisk i obejrzeć wybrane książki, które są udostępnione dla czytelników w naszej bibliotece szkolnej. Warto czytać książki, ponieważ pomagają nam oderwać się od rzeczywistości i chociaż na chwile znaleźć się w innym miejscu, czasie, a nawet osobie. Jak powiedział Umberto Eco Kto czyta książki, żyje podwójnie.

 

Prawa autorskie
Gimnazjum w Wojkowicach

42-580 Wojkowice

ul. Sobieskiego 211 b

tel. (032) 769 51 08

gimnazjum.wojkowice@tlen.pl


width="140"


Szko³a z klas±