Gra Edukacyjna – Łebski Traper V PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 24 maja 2017 12:34

W Wojkowicach nie ma czasu na nudę.  11 maja 2017r. w wojkowickim parku odbyła się już V edycja gry edukacyjnej pod nazwą ,,Łebski Traper”. To oryginalne wydarzenie edukacyjne objęli patronatem: Starosta Będziński Arkadiusz Watoła oraz  Burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba. Przedsięwzięcie to jest organizowane przez wojkowickie szkoły: Gimnazjum oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach i adresowane jest do młodzieży gimnazjalnej powiatu będzińskiego i okolic. Głównymi celami tej interdyscyplinarnej gry były propagowanie wiedzy i sprawdzenie w praktyce umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, upowszechnienie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również wykształcenie umiejętności stosowania praw fizyki i matematyki w codziennym życiu. Po raz kolejny w tym roku wybrani uczniowie wzięli również udział w widowiskowej  konkurencji pt: „Z nami bezpieczniej”. Zawodnicy pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauki jazdy siedząc za kierownicą prawdziwego samochodu manewrowali nim tak by ominąć bezpiecznie wszystkie przeszkody drogowe. O wyjątkowej randze „Łebskiego Trapera”  może świadczyć fakt, iż został on wpisany w wykaz zawodów organizowanych przez kuratoria oświaty i może być wpisany na świadectwo ukończenia gimnazjum ze statusem turnieju wojewódzkiego. Finał przedsięwzięcia został zwieńczony wręczeniem przez Starostę Będzińskiego Arkadiusza Watołę, Dyrektor ZSOiT Annę Augustyńską, Dyrektor Gimnazjum w Wojkowicach Mirosławę Całkę oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Wojkowice Kamila Pycelę pucharów i dyplomów najlepszym drużynom. Klasyfikacja nagrodzonych przedstawia się następująco:

Kategoria główna Gra Edukacyjna – Łebski Traper V

I. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich – 54 pkt

II. Miejsce drużyna z Gimnazjum w Wojkowicach – 53 pkt ( najlepszy czas biegu )

III. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni – 53 pkt

IV. Miejsce drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi – 51 pkt

V. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku – 46 pkt

VI. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich – 44 pkt

Kategoria „Bieg na orientację”

I. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich -  37 pkt(czas 88 min)

II. Miejsce drużyna z Gimnazjum nr 1 w Czeladzi – 37 pkt ( czas 101 min )

III. Miejsce drużyna z Gimnazjum w Wojkowicach – 35 pkt ( czas 77 min )

IV. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Siemoni – 35 pkt ( czas 81 min )

V. Miejsce drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku – 33 pkt

VI. Miejsce drużyna z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich – 29 pkt.

Kategoria „Z nami bezpieczniej”:

I. uczennica z Publicznego Gimnazjum w Siemoni

II. uczeń z Publicznego Gimnazjum w Rogoźniku

III. uczeń z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach Śląskich

Wszystkich zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Łebskiego Trapera, który wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Wojkowicach, zatem zapraszamy wszystkich za rok na VI już edycję tego przedsięwzięcia.

 

Prawa autorskie
Gimnazjum w Wojkowicach

42-580 Wojkowice

ul. Sobieskiego 211 b

tel. (032) 769 51 08

gimnazjum.wojkowice@tlen.pl


width="140"


Szko³a z klas±