Akademia Teatralna PDF Drukuj
środa, 26 grudnia 2007 20:41

Szkolna Akademia Teatralna

Akademia działa od września 2001 roku i obejmuje zajęcia pozalekcyjne wspomagające nauczanie języka polskiego w klasach I – III Gimnazjum. Przedsięwzięcie pogłębia wiedzę uczniów o teatrze, w niekonwencjonalny sposób rozbudza zainteresowania gimnazjalistów tą przebogatą dziedziną sztuki. Uczniowie sukcesywnie wyposażani są w niezbędną wiedzę z zakresu teatrologii, ćwiczą dykcję oraz podejmuja sceniczne działania, przygotowując inscenizacje, skecze, wieczory poezji, wystawiając szkolne przedstawienia. Członkowie akademii wchodzą w rolę reżyserów, aktorów, scenografów, operatorów muzyki i dźwięku zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, a efekty swoich działań mogą zaprezentować na szkolnej scenie i nie tylko. Zdjęcia z najciekawszych przedstawień znajdziesz w galerii. Nawiązaliśmy też kontakt z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Narodowym Teatrem Edukacyjnym we Wrocławiu. Dziêki temu uczniowie uczestniczą w lekcjach teatralnych i spotkaniach z twórcami spektaklu. Poznają kulisy powstawania przedstawień teatralnych, spotykają się z ludźmi teatru, kształtują wizję teatru.

Zapraszamy na zajęcia akademii.

Może i w Tobie drzemią zdolności aktorskie!